sonbaharda-çekim-başkadir
sonbaharda-çekim-başkadir
https://www.instagram.com/zeynepaksoy_baby/

Sonbahar Bebek Kombini Oluşturmada Dikkat Edilmesi Gereken 4 Püf Noktası

Zamansız Tasarımlar, Doğal Sonbahar Renkleri ve Sihirli Saat

Fotoğrafçıların çekimler için kullanmayı en sevdiği zaman güneşin ufuk çizgisinin altın girmeye başladığı sihirli dakikalardır. Hava altınla kaplanmış gibi bir renge bürünür. Bu nedenle günün bu zaman dilimi  “Golden Hour” yani altın saat ya da sihirli saat olarak tanımlanır. Yumuşak, sıcacık güneşten yeryüzüne ulaşan her bir foton tanesi fotoğraflara yıldız tozu serpilmiş gibi masalsı bir etki bırakır.

sonbahar-konsepti-bebek-fotoğraf-çekimi

https://www.instagram.com/zeynepaksoy_baby/

Özellikle son yıllarda artan açık havada özel çekimler, sadece düğün-nişan gibi organizasyonların değil, doğum günleri, hamilelik dönemi, sevgililer günü, bebeğinizle ilk sonbahar, ilk kış gibi başka birçok özel günün de vazgeçilmezi haline geldi. Hatta bazen özel gün olmasına bile gerek yok. Yumuşak sarı ışığa dökülen sonbahar yaprakları, sararan otlar ve kızıla dönen gökyüzü eşlik ederken, doğayla uyumlu renkler ve dokularda kıyafetler ise ortamın büyüsünü daha da arttırmaktadır.

Tarçın Rengi Askılı Tulum

https://www.instagram.com/eceturkelbaby/

Sonbaharda bebek çekimlerinde genellikle fotoğrafçıların hazırda bulundurduğu kostümleri olsa da siz de kendi kombinlerinizi oluşturabilirsiniz. Kendi kıyafetlerini kullanmak bebeğiniz için de daha sağlıklı olacaktır. Üstelik çekim sonrası da kıyafetlerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/zeynepaksoy_baby/

Meri Baby markası olarak sonbaharda, açık havada bebek çekimleri için en çok tercih edilen ürünlerimiz: Tarçın tulum, tarçın fırfırlı şapka, ekru bebe yaka gömlek, diz altı çorap ve fırfırlı-nakışlı elbiselerimizdir.

Kirpi Nakışlı Bej Bebek Elbisesi

1.Renk Paleti 

Sonbahar denince ilk akla gelen sarı tonları olsa da bej, beyaz, tarçın rengi de palette bulunması gereken ana renklerden olmalıdır. Çekim için seçilen mekana göre bir tane de kontrast renk eklenebilir. Eğer kurumuş otların arasında bir çekim olacaksa koyu yeşil yada turuncu bir parça eklenebilir. Ya da  sık ağaçlı bir ormanda çekim yapıyorsanız mint, ya da şeftali tonları sizi fondan ayırmaya yardımcı olacaktır. 

https://www.instagram.com/kccphotography/

Kıyafet seçiminde birden fazla rengi bir arada kullanabileceğiniz gibi tek renk kostüm seçimi de etkili sonuçlar veecektir. Özellikle beyaz, krem, ekru gibi elbise ya da tulumlar sadece sonbahar çekimlerinde değil diğer bütün mevsimlerde de en güzel fotoğrafların ortaya çıkmasını garantilemektedir. 

https://www.instagram.com/pozpembefotograf/
https://www.instagram.com/zeynepaksoy_baby/
Ekru Renk Siperli Bebek Şapkası

2.Doku

Özellikle bebek çekimleri için kıyafet seçerken renkleri kadar kıyafetlerin dokusu da  önemlidir. Örgü, penye, tül ya da dokuma kumaş kostümler kullanılabilir. Tüm bu malzemeler kıyafetlerin modeline göre bir arada kullanılabileceği gibi tek biri seçilerek de kombin oluşturulabilir. Tek dikkat edilmesi gereken kullanılan kumaş miktarı ya da kalınlığı bebeğinizi rahatsız etmesin.

https://www.instagram.com/ebru_naturalobjektif/
İki Tulum + Şapka + Dekoratif Kutulu Bebek Hediye Seti

3. Aksesuar

Ahşap oyuncak, toka, taç, pelerin, şapka veya çanta gibi birçok aksesuar kombini zenginleştirmek için kullanılabilir. Önemli olan seçilen kumaş dokusuna uyumlu olmasıdır. Özellikle ahşap oyuncaklar ya da örgü dekorasyon malzemeleri sonbahar fotoğraflarına zenginlik katmaktadır.

https://www.instagram.com/zeynepaksoy_baby/

Tekerlekli At Ahşap Oyuncak

4.Dekorasyon

Açık mekanlarda genelde doğanın güzellikleri tek başına yeterli olsa da minder, beşik, sandık ya da valiz gibi dekorasyon ürünleri ile kurgulanan setler çekime bir hikaye sağlıyor. Dekorasyon ürünlerinde fona yakın renkler kullanılması bebeğin ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır.

https://www.instagram.com/ebru_naturalobjektif/

Meri Baby Bebek Bayram Hediyesi Seti
ttps://www.instagram.com/zeynepaksoy_baby/
Krem Rengi Dekoratif Çocuk Odası Düzenleme Kutusu 3lü Set

Yorum bırakın

Shopping Cart