Hakkımızda

Neden Meri Baby?

Meri Baby markası, hazır giyim sektöründeki hızlı tüketim trendinin doğaya verdiği geri dönüşü olmayan zararları engellemek amacıyla kuruldu.

Genel olarak slow fashion olarak bilinen; zamansız tasarımlara sahip, kaliteli ve doğal malzemeden üretilmiş, uzun yıllar boyunca giyilebilir giysiler üreterek, üretim aşamasındaki karbon ayak izini en aza indirmeyi hedefliyoruz.

Neler Yapıyoruz?

Ürettiğimiz giysilerde %100 pamuklu kumaşlar ya da organik kumaşlar ve organik yünler kullanıyoruz.

Ürün ambalajlarımızda plastik kullanımını en aza indirip, ağırlıklı olarak geri dönüşümü daha kolay olan kağıt, karton gibi malzemeler kullanıyoruz.

Giysilerimizin malzemesi gibi üretimini de yüksek kalitede yapıyoruz. Böylece giysilerimiz birkaç kez giyildikten sonra çöp olmak yerine başka bebekler tarafından da kullanılabiliyor.

Doğadan ilham alan renk paletimizle, yıllar sonra bile modası geçmeyen tasarımlar üretiyoruz.

Küçük işletmeleri destekliyoruz. Ürünlerimiz küçük atölyelerde ya da evden çalışan kadınlar tarafından üretilmektedir. Böylece küçük işletmelerin ve kişilerin gelir elde etmesini sağlıyoruz.

Meri Baby markası 2015 yılından bu yana hizmet veren e-ticaret sitesi MeriMadeDesign’ın sahipleri tarafından yaratılmıştır. Amacımız çocuklar için sağlıklı ve şık elbiseler sunarken onların geleceklerine de yatırım yapmak ve Dünya’mıza karşı sorumluluk almaktır.

Meri Baby markasının arkasındaki isim olan Yüksek Grafiker İrem Gürsu Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik Tasarım bölümü mezunudur. Ayrıca stilistlik eğitimi alan tasarımcı; çocuklar için, belli başlı renklerin dışına çıkarak, zamansız ve çocuk dünyasını yansıtan tasarımları hayata geçirmiştir.
Meri Baby markasının İletişim ve E-ticaret sorumlusu Muharrem Gürsu; Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur.

Kurumsal Bilgilerimiz:

Firma adı: Muharrem Gürsu

Vergi Dairesi ve Vergi No: Hasan Tahsin – 522 074 187 06

Ofis Adresi: Karacaoğlan Mah. 6240/5 Sok. No:4 Bornova İZMİR

Shopping Cart