bebekler için evde yapabileceğiniz cadilar bayramı kostümü

Bebekler İçin Kolayca yapılabilecek 6 kolay cadılar bayramı kostümü

Cadılar bayramına çok az kaldı ve bebeğiniz için henüz bir kostüm almadıysanız ya da sadece 1 kere giyeceği bir kıyafete bütçe ayırmak istemiyorsanız  birbirinden eğlenceli kostümlerden birini bebeğiniz için kendiniz yapabilirsiniz. 

Bebeklerin ne kadar hızlı büyüdüğünü hepimiz biliyoruz. Özellikle 3 yaşına kadar her 2-3 ayda bir bedenleri değişen bebeklerin kıyafet masrafları da bir hayli artıyor. O kadar hızlı büyüyorlar ki bazen aldığınız o çok tatlı, kaliteli ve organik tulumu hiç giydiremiyorsunuz. Doğal olarak, doğum günü haricinde cadılar bayramı, yılbaşı, paskalya, sonbahar ya da ilkbahar çekimi gibi birçok özel gün için 1-2 saat giyilecek bir kostüme bütçe ayırmak gereksiz görünebiliyor. 

*Doğum gününü ayrı tuttum çünkü doğum günleri aynı zamanda anne ve babalar için de önemli ve büyük bir etkinlik. O nedenle doğum günü kostümleri, bütçeleri ve konseptleri konusuna daha sonraki yazılarımızda tekrar değineceğiz. 

Elinizde olan ya da daha sonra giyebileceğini düşünerek alacağınız yeni kıyafetlere ufak ekleme ya da çıkarmalarla harika kostümler yaparak minik canavarları dünyanın en eğlenceli ve sevimli yaratığına dönüştürebilirsiniz.

Bunun için ilk karar vermeniz gereken elinizdekileri mi kullanacaksınız yoksa daha sonra da giyebileceği yeni bir tulum ya da elbise mi alacaksınız? 

Bebekleriniz için cadılar bayramı kostümü fikirlerimize bakıp elinizde olanlarla mı yoksa yeni bir tulum ya da elbiseyle mi devam edeceğinize karar verebilirsiniz. Sonrası basit ve eğlenceli. Tek yapmanız gereken kesmek, yapıştırmak ya da boyamak! 

O zaman hadi başlayalım

1- Sevimli Örümcek Kostümü

Aslında bu kostümün “korkunç cadılar bayramı kostümü” olması gerekiyor. Ama içinde sevimli bir bebek olunca korkunç hale gelmesi imkansız oluyor. Bu kostümü yapmak gerçekten çok kolay! 2 ya da 3 tane külotlu çorap, uzun kollu body, don ya da uzun kollu zıbın. Sevimli örümcek siyah olmak zorunda değil. Renk seçiminde özgürsünüz. Kırmızı, yeşil ya da çizgili olabilir. Külotlu çorabın bir tanesini bebeğinize giydirip diğerlerinin içini elyaf, pamuk ya da küçük kıyafetlerle doldurduktan sonra zıbının arkasına dikmeniz yeterli. Zıbın ve çorapları bozmak istemiyorum, daha sonra kullanacağım diyorsanız birkaç çengelli iğneyle tutturursanız da olur. Örümceğinizi tamamlamak için yine aynı renkte bir bere üzerine kırtasiyelerde satılan gözlerden alıp yapıştırabilirsiniz.  Keçe, karton ya da kumaş parçaları kullanarak kendiniz de göz yapabilirsiniz. Sevimli bebek örümceğiniz halloween partisine hazır. 

https://thecoffeemamma.wordpress.com/2019/09/29/baby-halloween-costumes/
https://tr.pinterest.com/pin/2181499806890555/
https://tr.pinterest.com/pin/249668373081819009/
https://www.loveloveloveblog.com/diy-family-halloween-costumes/
https://tr.pinterest.com/pin/768778598896956683/
https://tr.pinterest.com/pin/768778598896956683/

2- Sevimli Hayalet

Yapımı oldukça basit olan bu kostümün tasarımı tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Beyaz bir zıbın, tulum, elbise veya eşofman takımı kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hayaletin gözlerini siyah bir keçe parçasından kesip üzerine yapıştırmak. Keçe yerine karton ya da kumaş gibi farklı bir malzeme de seçebilirsiniz. Sevimli bebek hayaleti biraz daha eğlenceli hale getirmek için istediğiniz eklemeyi yapmak size kalmış.

https://tr.pinterest.com/pin/17521886025554546/

https://tr.pinterest.com/pin/301248662586492895/
https://projectnursery.com/2012/10/diy-halloween-onesies/?utm_source=pinterest&utm_medium=social
http://chegueiaomundo.com.br/bebes/bebes-fofos-fantasiados-para-o-halloween/
https://www.etsy.com/listing/269329422/pac-man-video-game-gamer-baby-onesie

3- Lezzetli Bebek Balkabağı

Balkabağı kostümü yapımı diğer cadılar bayramı kostümlerine göre daha özel bir renk seçimi gerektiriyor. Sonbaharın vazgeçilmez renkleri arasında olan turuncu bir kıyafet bebeklerinizin gardrobunda bu sezon mutlaka varıdır. Turuncuya alternatif olarak hardal, sıcak sarı, tarçın ya da nar çiçeği tonları da salopet, elbise ve tulum da kullanabilirsiniz.  Halloween partisinden sonra güzel bir sonbahar çekiminde de kullanabileceğiniz “balkabağı elbise”mize de mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz. Hayalet kostümünde olduğu gibi keçe, kumaş ya da karton kullanarak balkabağının gözlerini ve ağzını oluşturup kıyafetin üzerine dikebileceğiniz gibi şablon oluşturup boyayabilirsiniz de.

https://www.rookiemoms.com/halloween-costumes-for-babies-guide/
https://www.anniebabymonitor.com/baby-girl-halloween-costumes/

4- Mumyalanmış Bebekler

Her bebeğin mutlaka beyaz zıbını ya da beyaz tulumu vardır. Bu kostümde tek yapmanız gereken bir sargı bezi alıp bebeğinizi mumyalamak! Hem eğlenceli hem de basit bu cadılar bayramı kostümü içinde bebeğinizin ne kadar şirin görüneceğini hayal edin!

https://tinybeans.com/bump-baby/diy-baby-halloween-costumes-that-start-with-a-onesie/slide/7
https://tr.pinterest.com/pin/387872586657976152/
https://discover.hubpages.com/art/How-to-Make-a-Chids-Mummy-Costume

5- Minik Cadılar Bayrama Hazır!

Siyah renk bebekler için günlük kullanımda çok tercih edilmese de eğer elinizde varsa şahane bir cadı kostümüne dönüşebilir.  Turuncu veya mor tül parçaları, Kartondan külah şeklinde bir şapka ve eline faraş verdik mi tamam! Kulaklı siyah şapkanız varsa kedi kostümüne de dönüştürmek çok kolay. Simli evalardan kestiğiniz yıldızları siyah bir elbiseye yapıştırıp eline de daha büyük bir yıldızdan sihirli değnek yaparak farklı bir alternatif de oluşturabilirsiniz. Siyah bir kumaş parçasını da boynuna pelerin gibi bağladınız mı minik cadınız uçmaya hazır demektir.

https://tr.pinterest.com/pin/495747871490052306/

https://tr.pinterest.com/pin/153192824815204749/
https://www.simplejoy.com/cute-little-witch-costume/
https://www.maisonette.com/product/witch-costume
https://tr.pinterest.com/pin/9007267996747607/

6- Oz Büyücüsü’nün Sevimli Korkuluğu

korkulukların korkunç olmak zorunda olduğunu kim söylemiş? Bu sevimli korkuluklar neşenize neşe katacak. Biraz yama, biraz saman, şimdi tamam!

Salopetler pratik ve şık bir seçenek olmasından dolayı hemen her bebeğin dolabında vardır. Sevimli bir korkuluk yapmak için ceplerine biraz kurumuş ot ve üzerine birkaç kumaş parçası yapıştırmanız yeterli. Yama kumaşlarını çengelli iğneyle tutturarak da kullanabilirsiniz. Şapka ve süpürge eklemesi sizin isteğinize ve elinizdeki malzemeye bağlı. kuru ot ve yamalar şahane bir korkuluk için yeterli!

https://tr.pinterest.com/pin/315814992630244820/
http://www.trendynewdesigners.com/2016/09/07/cute-childrens-scarecrow-costume/
https://www.costume-works.com/hucklebaby-finn.html
https://tulamama.com/the-cutest-baby-halloween-costumes/
https://tr.pinterest.com/pin/24769866691463673/

Yorum bırakın

Shopping Cart