bir ağaç ne kadar oksijen üretir

İnsan hayatı ve hatta tüm canlılar için oksijen, yaşamın temel gerekliliklerinden birisi. Yapılan araştırmalara göre 40 yetişkinin havaya saldığı karbondioksiti, bir çam ağacı tel başına oksijene çevirebilmektedir. Ancak nüfus artışına bağlı şehirleşme, orman yangınları, tarım arazisi açma gibi sebeplerden ötürü ağaçların sayısı gün geçtikçe azalıyor.

Yaşamımız için en gerekli şeylerden birisi olan ağaçları korumak ve sayılarını artırmak için elimizden geleni yapmalıyız. Bu konuda hem şirketlere, hem devletlere hem de bireylere düşen görevler var.

Ağaçları korumak için ne yapabiliriz?

Ormanları korumak deyince aklımıza ilk gelen ağaç dikmek olsa da, aslında mevcut bitki örtüsünü korumak, yeni ağaç dikmeye göre hem daha kolay hem de daha verimli bir yöntem. Bunun için de kişisel tüketimimize dikkat etmeliyiz. Bunu yapmak zor değil. Sadece bir ürün satın almadan önce, gerçekten ona ihtiyacımız olup olmadığını düşünmeliyiz.

Satın aldığımız ürünlerin ise daha uzun süre kullanabileceğimiz, hemen çöpe dönüşmeyecek kalitede olmasına dikkat edebiliriz. Düşük kaliteli benzerlerine göre daha fazla para ödediğiniz kaliteli ürünler, uzun süre kullanacağınız için kendi maliyetini fazlasıyla amorti edecektir.

Biz Meri Baby markası olarak, dönem dönem ağaçlandırma kampanyası yapıyoruz ve müşterilerimiz adına Ege Orman Vakfı’na fidan bağışında bulunuyoruz. Her Alışveriş Bir Fidan kampanyamız, yakında yeniden başlayacak ve bunun duyurusunu hem sitemizde hem sosyal medya hesaplarımızda yapacağız.

Özetle; çocukların geleceği için bugünden önlem almamız gerekiyor.
Onlar için en güzel kıyafetleri alırken, doğum günü partileri hazırlarken, bir fidan dikmeyi de ihmal etmeyin.

Yorum bırakın

Shopping Cart